Ceplerimizde taşıdığımız seri katil !!!!!

ABD’nin bazı bölgelerinde yüzde 70’lere varan arı ölümlerine çare arayan bilimadamları bu ölümleri önce küresel ısınma ile açıklamıştı. Şimdi ise asıl katil bulundu… Üstelik bu katilin, küresel ısınmanın da müsebbibi olduğu tahmin ediliyor… iyibilgi özel

Bilim adamları, son dönemde Amerika’da başlayan ve daha sonra Avrupa ile Türkiye’ye de sıçrayan ‘arıların koloniler halinde yok olması’ fenomeninin, cep telefonlarının yaydığı radyasyon yüzünden meydana geldiğini ileri sürdü. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre, cep telefonlarından ve benzeri yüksek teknoloji ürünü cihazlardan yayılan radyasyon, arıların seyrüsefer yeteneğini olumsuz yönde etkiliyor. Cep telefonlarının yaydığı radyasyon, dışarıdan kovanlarına geri dönmek isteyen arıların yönlerini bulmalarına engel oluyor.

Kovanlarına geri dönemiyorlar

Almanya’daki Landau Üniversitesi’ndeki öğretim üyelerinin deney ve araştırmalarına göre, arılar, kovanlarının yakınında cep telefonları olduğu zaman kovana dönmeyi reddediyorlar. Amerika’da 1990’lardan beri cep telefonlarının zararlarını araştıran Dr. George Carlo da ‘böyle bir ihtimalin gerçek olabileceğini’ söyledi.

Güvercinler binalara çarpıyor

Gazi Üniversitesi Biofizik ABD akademisyeni ve Gazi Non-iyonizan Radyasyondan Korunma Merkezi (GNRK) görevlisi Bahriye Sırav Aral, iyibilgi’ye yaptığı açıklamada, ‘Cep telefonunun etkileri uzun metrajlı bir korku filmine benziyor’ yorumunu yaptı. Arıların yanında yön bulma yeteneği ile hayatını sürdüren güvercin gibi kuşların da hayatının tehlikede olduğunun altını çizen Aral, son yıllarda ‘yunusların ihtiharı’ olarak lanse edilen yunusların karaya vurması ve hayatını kaybetmesi hadisesini de, baz istasyonları, uydu ve mikrodalga hareketlerinin artışına bağladı. Güvercinlerin dünyanın birçok yerinde baz istasyonlarının artışı ile beraber binalara çarptığının gözlendiğini ve canlıları büyük tehlikelerin beklediğini de sözlerine ekledi.

Bitkileri etkiliyor mu?

Cep telefonunu 10 yıldan fazla kullanan insanlarda beyin tümörü görülme sıklığının önemli ölçüde arttığını belirten Aral, ‘Baz istasyonları, uydular ve mikrodalga hareketleri hayvanlarda değil, bitkilerde de anormalleşmeye sebebiyet veriyor’ dedi. Peki bu hareketlenmeler bitkilere de zarar veriyor mu?

Bu sorumuzu yanıtlayan Aral, ‘Yüksek gerilim hattına yakın buğday tarlalarında, buğdayların adeta hormon verilmiş gibi normalden büyük boyutlara eriştiği görüldü. Yine gerilim hattı bölgelerindeki şeker pancarı üretiminde düşüş ve şekil değişimlerinin görüldüğü saptandı.’ bilgisini paylaştı.

Dünyanın çekirdeğinin dengesi sarsılmış olabilir

Elektromanyetik sinyallerin son yıllarda kontrolsüz bir biçimde artışının yerin manyetik alanını -yerin çekirdeğindeki demir iyonlarının dengesini- değişime uğratmış olabileceğine dikkat çeken Bahriye Sırav Aral, ‘Özellikle güvercinlerin binalara çarpışı bu tezi destekleyen bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü güvercinlerin yönlerini yerin manyetik alanına göre tayin ettiği biliniyor.’ yorumunu yapıyor.

Küresel ısınmanın müsebbibi

Aral’ın iyibilgi okurları ile paylaştığı diğer önemli tez ise mikrodalga, uydu ve baz istasyonlarının, yaydığı ısı ile küresel ısınmanın faili olması olasılığının yüksek oluşu. Bilindiği gibi özellikle mikrodalga 1-3 derece arasında ısı yayıyor.

 
Reklamlar

Bir Yanıt to “Ceplerimizde taşıdığımız seri katil !!!!!”

  1. sema Says:

    cep tel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: