Senden bir tane yok bu dünyada..

Senden bir tane daha yok bu dünyada.
Gülümsemeyi asla unutma.
Gözlerinin içi gülsün gülerken,bakışların pırıl pırıl olsun ve her zaman nemli kalsın göz pınarların.Umut ışıkları yok olmasın gözlerinden,yaşam sevinci fışkırsın sana bakan tüm gönüllere.
Kendini sevebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonra da kendini sevip,kendine sarılmayı unutma.Hiç kimse kalmasa da,sen varsın senin yanında.
Acılarının ve felaketlerinin ancak zamanın koynunda uyuyabileceğini unutma.Acının en şiddetli anında ilacın olacaktır sana zaman.Sabretmenin en büyük gücünü kazanacaksın zamanla.
Unutma ki,başına gelenler günün birinde kişisel tarihinin ayrıntılarından biri olmaya mahkumdur.O zaman geriye baktığında,ekşi tatlı canlanır anıların,tarihin sayfalarında.
Her çiçek sevgilin olsun,her sevgilin ise çiçek.Açık tut gönlünü tüm güzelliklere. Yasalar,günahlar,yasaklar sen olduğun için vardır.Ve sen bir tane olduğun için şu koca dünyada,
Gir korkmadan günaha,çekinmeden,çiğne tüm yasaklarla dolu yasaları.
Ay’dedenin ve yıldızların sihrini gönderdiği gecelerde uyuyarak çalma hayatından saatlerini.Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma.Gecelerin koynunda yapacağın yolculuklarında,varabilirsin ancak özgürlüğe.İçinde hiç ölmeyecek bir gençlik virüsü yarat ve kaç yaşında olursan ol,her zaman genç kalmayı unutma.Ve bu genç kalmanın virüsünü herkese bulaştırmaktan çekinme.
Unutma ve asla taviz verme,seni sen yapan özelliklerinden.Onurlu bir yaşam sürebilmen için şartlar ne olursa olsun direnmeyi sakın unutma.İçindeki seni katletmeye kalkma sakın.Kendine vuracağın her darbenin seni senden biraz daha uzaklaştırıp yabancılaştıracağını unutma.Korkma mahallenin delisi olmaktan.Ancak mahallenin delilerinin yapacaklarını hoş görürler.Doğrucu Davutlar ne kadar çoğalırsa mahallende,hayat mutlaka daha iyiye gidecektir unutma.
Hatanın affedilmeyecek olanından kaç,ama hata yapmayayım diye de yakıp geçme yıllarını.Unutma ki,hiç hata yapmayan insan,yapabileceklerinin en iyisini yapmamış demektir hayatta.Kendine şunu söyle daima.Pişman olacağın bir şeyi yapma,ya da pişman olma.
Korkma insanca korkularından,ve korkunun kendisinden çok,onun beklentisinin daha korkutucu olduğunu unutma.Bir anlamı olsun kendinle yaptığın kavgaların.Ve hep ileriye taşısın seni kavgada attığın her adım.Açık bırak pencereni ve sabah güneşinin,rüzgarı önüne katarak perdelerle yapacağı raksa dönük olsun bakışların.Küçücük mutlulukların görkemine inandır kendini ve her daim gülümse.Umutların bitmesin asla.Umutların bittiği yerin,hayatında bittiği yer olacağını asla unutma.
Ve bu şaire kulak ver”Senden bir tane daha yok bu dünyada”Sen ve ben böyle olmayı becerirsek,ne kadar yaşanılır bir cennet olur dünya?
Ve ne olursa olsun gülmeyi başar ve gülümsemeyi sakın unutma,unutturma
Ali Osman Yılmaz

Reklamlar

4 Yanıt to “Senden bir tane yok bu dünyada..”

 1. tugba ışık Says:

  sen benim canım dostumsunn

 2. ayca1967@hotmail.com Says:

  bendende yok bitane daha

 3. candandostluk Says:

  Haklısın, böyle düşünmene sevindim.Yazarın dediği gibi ,”Sen ve ben böyle olmayı becerirsek,ne kadar yaşanılır bir cennet olur dünya?”

  Ve ne olursa olsun gülmeyi başar ve gülümsemeyi sakın unutma,unutturma .

 4. ahilem Says:

  keşke yapabilsek değilmi herşey okadar kolay değil yada yeterince istemiyoruz belkide ….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: