KARINCA VE AĞUSTOS BÖCEĞİ

KARINCA VE AGUSTOS BÖCEĞİAğustos böceği ve karınca fıkrasını, 3 ülkeye Gore Üç farklı şekilde yazmışlar.

ÇİN ERSİYONU
Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos
böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın yazı geçirir. Ve kıs gelir. Karınca sıcacık yuvasında karni tok bir şekilde kişi geçirirken, Ağustos böceği açlık ve soğuktan iki gün sonra ölür.
FRANSA VERSİYONU
Karınca bütün yaz boyunca çalışır ve kıs için evini, yiyeceklerini  hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın barlarda yazı geçirir. Ve kış gelir. Karınca sıcacık yuvasında karni tok bir şekilde sıcacık kişi geçirmeye hazırlanırken kapı çalar. Bakar elinde bavulu ağustos böceği;-Ne haber aptal komsum? Kışı geçirmek için Karaim Adaları’na gidiyorum da, bir isteğin var mı sorayım dedim.
Hadi bana eyvallah.
TÜRKİYE VERSİYONU
Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder.Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur  patlasın, çal oynasın yazı geçirir.Ve kıs gelir.Karınca sıcacık yuvasında karni tok bir şekilde kişi geçirirken,ağustos böceği bir basın toplantısı düzenleyerek,

‘Etrafta onca aç ve üşüyen varken, karıncalar nasıl bir vurdumduymazlıkla sıcacık yuvalarında yasayabiliyorlar’diye olayı kamuoyunun vicdanına sunar.
–ATV, KANAL D, STAR zavallı aç ve açıktaki ağustos böceği ile karni  tok sırtı pek karıncanın resimlerini yan yana yayınlayarak tarafları tartışmaya davet eder.Türkiye olayın şokunu yasamaktadır. Nerededir bu devlet? YBKD(Yeşil Böcekleri Koruma Derneği) ‘den bir temsilci Ati’deki TEKETEK programına çıkarak otuz yıldır çektikleri sefaletin tek nedeninin sırf yeşil renkli olmalarından kaynaklandığını anlatır.
Dünyanın en taninmiş Nobel ödüllü yazarımız Orhan PAMUK ve taninmiş aydınlarımız olayı Avrupa düzeyinde protesto ederek Türkiye’yi kınarlar.Konu Bakanlar Kurulu’nda tartışmaya açılır ve Başbakan KANAL D ye verdiği özel demecinde ‘Daha önceki hükümetler tarafından bunca yıldır  sorunları göz ardı edilen değerli ağustos böceği kardeşlerimizin bundan böyle huzur ve refah içerisinde yasamaları için gerekenler yapılacaktır. ” der.Diğer yandan Reha Muhtar karıncayı canlı yayına çıkararak,’Reklâmını  yapmak için zavallı bir ağustos böceğinin içler acısı durumundan

yararlanmaya utanmıyor musun?’ diye bir güzel haşlar.Ertesi akşam TEKE TEK’te ise ‘Ağustos böceğinden yürüttüğün para ve yiyecekleri nereye akladın, öt çabuk’diye Fatih ALTAYLI’ dan dan bir güzel dayak yer.
Karınca en sonunda çareyi yurtdışına kaçmakta bulur.Ve ağustos böceği onun evine yerleşir, yiyeceklerine konar,  eşyalarının üzerine yatar ve refah içerisinde gül gibi yaşar gider.
Ve güzel ülkemizde tarafsız ve doğrucu (!) medyamız sayesinde adalet yerini bulur. (mu?)


“Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” 
                                                                                      M. Kemal ATATÜRK
 

 

CEMAL ÖZÜDOĞRU                                                                                            

Reklamlar

6 Yanıt to “KARINCA VE AĞUSTOS BÖCEĞİ”

 1. Anonim Says:

  ııııııııııııyyyyyyyyyyyyyyyy ööööööööggggggggggggggggggggg

 2. Anonim Says:

  byug8onyuxctdryfuyk hoıyhknffertjkldqwertyuıopğüasdfghjklşi,

 3. meryem Says:

  tamamıyla doğru ve çok yaratıcı

 4. Ben kimim??? Says:

  İlginçmişşş(?)

 5. yagmur Says:

  herkez ayni seyi soyluyo aslinda hic bir ulke farkli bir pencereden bakmamis ama ben farkli bir penceredn bakiyorum bence agustos bocegi butun yaz muzik calmasaydi karinca cok nesesiz olurdu agustos bocegi yazin onu eylendirdiyse kisinda karincanin onu eylendirmesi gerekir

 6. çiçek Says:

  bence ikiside arkadaş dost olmalı.o zaman herşey güzel olur her insan düştüğü zaman ona yardım etsin karıncada ve ağustos böceğide

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: