BELKİ DE SON-BAHAR

belkide sonbahar

Baharın sonu Son-bahar. Ömürden geçen bir gün,biten bir ay,bir mevsim belkide hayatın son demleri,ömrün sonu.Sonbahar hazan mevsimi,ağaçların uykuya daldıkları,sarı sarı yaprakları döktükleri,aşıklarınsa, hüzünlendiği, umutlarının yorulduğu.umutlarının tükendiği güz mevsimi,bir başka adıyla hazan mevsimi.
Hazan mevsimide olsa sonbahar benim için, ismi kadar güzeldir.Nedense Sonbaharı çoçukluğumdan beri çok severim.sonbahar şarkılarını severek dinlemiş,sonbahar şiirlerini beğenerek okumuşumdur hep.bir şarkı vardı
Her sonbahar gelişinde
Kuru kuru yapraklar arasında
Sen gelirsin aklıma
hala çok severim bu şarkıyı,ne çok anısı vardır bende.Nede çok anlamlı.
Hele Sobaharda,kuruyup dökülen sarı sarı güz yaprakları arasında,eşim ile ele dolaşmak ve yürürken, kurumuş yaprakların çıkardığı hışırtıyı duymak,dinlemek sonsuz derecede bir mutluluk verir.Sonrada meriç nehrinin kıyısında mangal yakıp,sevdiklerinle beraber olmak.Doğayı seyretmek ve sonbaharda gün batımını izlemek.
Hele Sonbaharda,biraz kalın giyinip sokaklarda yürümeyide çok severim.Sonbaharda üşümekse bir başka güzeldir,hele aşkım,canım,eşim yanımdayasa,beraberce hissederiz soguğu ama, nedense hiç üşümeyiz.Elleri ellerimde,ellerim ellerindedir.
SON-BAHAR, ismi gibi baharın sonu,belkide hayatın.Doğanın bu güzelliklerini bir daha göremeyeceğiz belkide..Küresel ısınma ile birliklte mevsimlerde değişiyor,öyle an gelirki çiçekler açmaz,yapraklar dökmez olur.Kış mevsiminin karı ise üşütmez olur.Çok sevdiğiniz Nisan yağmurları yağmaz olur.Belkide bu güzellikleri bir daha göremeyiz.Zaman avuçlarımızdan kayıp giderken ve hala hazır vakit varken, yaşayın ve görün bu güzellikleri.Yarın ise geç olur…………..
Feridun Erdoğan
8.Ocak.2007

Reklamlar

Bir Yanıt to “BELKİ DE SON-BAHAR”

  1. Anonim Says:

    super

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: